icon phone

آیا روند کاهشی تولید فولاد در جهان ادامه دارد؟

تولید فولاد در جهان

از میان ۱۰ کشور برتر تولیدکننده فولاد در جهان، تنها هند روندی صعودی در تولید فولاد خام را تجربه کرده است.

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از چیلان، انجمن جهانی فولاد طی گزارشی آمار شش ماه نخست سال ۲۰۲۲ مربوط به تولید فولاد خام در جهان را منتشر کرد.

به گزارش این انجمن، در بین ۱۰ کشور برتر تولیدکننده فولاد در جهان، ۹ کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش تولید مواجه شده‌اند.

طبق این گزارش، ایران در ۶ ماه اخیر با کاهش ۱۰.۸ درصدی تولیدات خود نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۱۳.۶ میلیون تن فولاد خام عرضه کرده و روسیه نیز با ۷.۲ درصد کاهش تولید مواجه شده است.

آمارهای منتشر شده در این گزارش حاکی از آن است که درمجموع، تولید فولاد خام جهان در این دوره‌ی ۶ ماهه، ۵.۵ درصد کاهش داشته و به ۹۴۹.۴ میلیون تن رسیده است.

انجمن جهانی فولاد معتقد است چین به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان نیز با کاهش ۶.۵ درصدی مواجه شده و در ۶ ماه گذشته ۵۲۶.۹ میلیون تن فولاد خام به بازار عرضه کرده است. دلیل این کاهش تولید، پایبندی چین به سیاست‌های خود در قبال حفاظت از محیط زیست بوده؛ اما با این حال سهم چین در تولید فولاد خام جهان همچنان ۵۵.۵ درصد است.

در ۶ ماهه نخست سال ۲۰۲۲، تولیدکنندگان فولاد در ژاپن نیز با ۴.۳ درصد، آمریکا با ۲.۲ درصد، کره جنوبی با ۳.۹ درصد، آلمان با ۵.۵ درصد، ترکیه با ۴.۶ درصد و برزیل با ۲.۹ درصد کاهش تولید فولاد خام روبه رو شده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد از میان این ۱۰ کشور، تنها هند در نیمه نخست سال جاری ۸.۸ درصد رشد در تولید فولاد خام را تجربه کرده و میزان تولید خود را به ۶۳.۲ میلیون تن رسانده است.

در پی انتشار این گزارش، کارشناسان داخلی محدودیت‌های موجود در مصرف انرژی، که از سال گذشته گریبان‌گیر فعالان این صنعت شده است را یکی از علل کاهش نرخ تولید فولاد خام کشور دانسته‌اند.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا