خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

فولاد مورد استفاده در صنعت خودروسازی

در صنعت خودروسازی ورق‌های متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از این ورق‌ها، ورق‌های بدون پوشش می‌باشد.

مراحل تهیه‌ی ورق‌های بدون پوشش:        

کوره بلند
کوره‌های RH، LF
خط نورد گرم (Hot strip mill)
Coiler
خط آنیل پیوسته

کوره بلند

در این مرحله ابتدا مواد اولیه که شامل سنگ آهن و کک می‌باشد، به کوره‌های بلند هدایت می‌شوند و آهن خام بوسیله ماشین‌های حمل به کنورتور فرستاده می‌شود. پیش از تخلیه مذاب داخل کنورتور طی دو مرحله فسفر و گوگرد زدایی انجام می‌گیرد. این عملیات به این صورت است که از بالا اکسیژن دمیده شده و برای هم زدن مخلوط داخل پاتیل از گازهای Ar ،N2 ،Co استفاده می‌شود.
مذاب بدست آمده برای تصفیه بهتر و همچنین اضافه کردن عناصر آلیاژی و به طور کلی انجام مراحل متالوژی ثانویه برای دستیابی به فولاد با کیفیت مورد نظر به کوره‌های LF , RH انتقال می‌یابد .

کوره های RH، LF

LF: از این کوره‌ها برای فولادهای کم کربن استفاده می‌شود و منبع تامین کننده آن انرژی قوس الکتریکی می‌باشد. برای کنترل دما در این کوره و همچنین جذب کردن کربن از الکترودهای گرید HSS کربن بالا استفاده می‌گردد.
RH: این نوع کوره، از انواع تحت خلاء می‌باشد که به دلیل کاهش کربن و گازهای حل شده استفاده می‌شود. طرز انجام کار این کوره به این صورت می‌باشد که مذاب تحت خلاء بداخل کوره مکش می‌شود و این عمل مرتباً تا کم شدن گازهای محلول به حد موردنظر ادامه پیدا می‌کند. اینکار برای کم شدن کربن همراه با خلاء از اکسیژن هم استفاده می‌کند.
در هیچکدام از مراحل فولادسازی در این کوره‌ها امکانی برای جذب و همچنین افزایش کربن وجود ندارد به همین دلیل از این کوره‌ها برای تولید فولادهای Ultra low carbon استفاده می‌شود .

خط نورد گرم (Hot strip mill)

این مرحله از تولید شامل دو بخش نورد و Cooling می‌باشد.

نورد

بخش نورد دارای دو قسمت می‌باشد: Rough Mill و Finish Mill. قبل از ایستگاه Rough Mill، slab ها در کوره پیشگرم تا ۱۱۰۰ درجه ساننتیگراد گرم می‌شوند و پس از آن برای جدا شدن پوسته‌هایی که از تختال ساخته شده، آنها را از یک پوسته زدا بنام Vertical Scale Breaker عبور می‌دهند.
ایستگاه Rough Mill خود دو نوع غلتک دارد: غلتک‌های عمودی به منظور کنترل عرضی ورق و  غلتک‌های افقی به منظور کنترل ضخامت ورق. محصول نهایی این مرحله دارای ضخامتی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیمتر می‌باشد.
بعد از مراحل بالا Slab وارد Finish Hot strip Mill می‌شود. این مرحله دارای هفت Stand می‌باشد. ضخامت محصول این مرحله تقریبا ۱٫۲ میلیمتر است.

Cooling

این مرحله در فاصله بین آخرین Stand مرحله Finish نورد گرم تا آغاز مرحله بعد که خط Coiler می‌باشد، وجود دارد. در این مرحله از طریق اسپری کردن آب، ورق ها را با سرعت مدنظر و قابل کنترل سرد می‌کنند.

Coiler

مرحله چهارم Coiler می‌باشد. بعد از انجام مراحل بالا ورق تولیدی برای کلاف شدن وارد Coiler می‌شود. دمای این قسمت برحسب جنس ورق بین 500 تا 620 می‌باشد. در فاصله‌ی بین آخرین Stand مرحله Finish نورد گرم تا آغاز مرحله بعد که خط Coiler می‌‎باشد، وجود دارد. در این مرحله از طریق اسپری کردن آب، ورق‌ها را با سرعت مدنظر و قابل کنترل سرد می‌کنند.

خط آنیل پیوسته

پس از عملیات نورد سرد به دلیل میزان سردکاری که در عملیات نورد روی ورق وارد می‌شود، درصد افزایش طول نسبی و شکل‌پذیری آن کاهش می‌یابد. به همین خاطر روی ورق‌ها عملیات آنیل انجام می‌شود.

روش تولید ورق  گالوانیزه گرم (Hot dip)

به فرآیندی که در اثر غوطه‌ور کردن قطعات فولادی یا چدنی در حمام مذاب روی، پوشش چسبنده و محافظ روی و آهن در سطح آنها تشکیل می‌شود، گالوانیزاسیون غوطه‌وری گرم می‌گویند. این پوشش از چند لایه تشکیل شده است: لایه‌های نزدیک به فلز پایه، ترکیبات آهن – روی.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 2 رای

نظرات کاربران

بازگشت