logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

جوشکاری فولاد زنگ نزن آستنیتی

جوشکاری فولاد زنگ نزن

فولاد زنگ نزن آستنیتی، به فولاد نگیر یا به عبارتی دیگر غیر مغناطیسی معروف است و ساختار کریستالی مکعبی دارد. به دلیل مقاومت خوب در برابر خوردگی، فولاد زنگ نزن آستنیتی به یک ماده مقرون به صرفه و اصلی برای کاربرد های طولانی مدت در بسیاری از صنایع مانند پتروشیمی، فرآوری مواد غذایی و حمل و نقل تبدیل شده است.

جهت اطلاع از قیمت فولاد آستنیتی کلیک نمایید.

 

جوشکاری فولاد زنگ نزن آستنیتی به ریزساختار آن بستگی دارد. فولاد زنگ نزن آستنیتی به عنوان سری 300 نیز شناخته می شود و هنگامی که جوشکاری قوسی تنگستن گازی (GTAW) روی آن انجام می شود، چالش های متمایزی ایجاد می کند، که سخت ترین آنها رسوب سختی و اعوجاج کاربید است. کنترل دمای خوب، سرعت صحیح و پوشش گاز کافی کلید های اجتناب از این مشکلات هستند.

جوشکاری فولاد زنگ نزن

اصول جوشکاری فولاد زنگ نزن آستنیتی

فولاد زنگ نزن آستنیتی یک رسانای ضعیف گرما است. وجود نیکل (6 تا 22 درصد) و کروم (16 تا 26 درصد) مقاومت در برابر خوردگی و لکه را افزایش می دهد، اما این عناصر و سایر عناصر – اغلب تیتانیوم و مولیبدن – نیز باعث می شوند که واکنش متفاوتی نسبت به سایر فولاد های زنگ نزن در برابر گرما نشان دهد. فولاد زنگ نزن آستنیتی در هنگام جوشکاری سرعت انبساط حرارتی زیادی دارد.

جوشکاری فولاد زنگ نزن

به طور معمول، فولاد ضد زنگ آستنیتی برای GTAW به یک منبع تغذیه DC نیاز دارد. جوشکاری آن شبیه جوشکاری آلومینیوم است که می بایست قبل از جوشکاری هرگونه روغن، رنگ و کثیفی را پاک کنید.

تفاوت آن با آلومینیوم این است که قبل از جوشکاری نیازی به استفاده از برس سیمی روی آن ندارید. با این حال، شما باید از یک برس سیمی بر روی مواد بین پالس های جوشکاری برای حذف اکسید ها استفاده کنید. از یک برس سیمی فولادی ضد زنگ که برای این منظور تعیین شده استفاده کنید.

میله پرکننده برای کاربرد هایی با مواد پایه ضخیم تر از گیج 18 توصیه می شود، اما این توصیه مشروط به طراحی اتصال است. به عنوان مثال، گوشه بیرونی ممکن است به میله پرکننده نیاز نداشته باشد، اما اتصال داخلی نیازی به آن دارد.

هنگام جوشکاری فولاد های آستنیتی، مهم است که از فلز پرکننده ای استفاده کنید که جوش آستنیتی ایجاد کند. در غیر این صورت، جوش ممکن است شکننده و دارای استحکام ضعیفی باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا