تفاوت فولاد mo40 با ck45

CK45

امروزه با توجه به کاربرد گسترده فولاد mo40 و ck45 در صنعت، می توان این دو فولاد را در دسته فولادهای پرکاربرد در نظر گرفت. فولاد mo40 در استاندارد AISI با نام فولاد ۴۱۴۰ شناخته شده می باشد و در دسته فولادهای قابل عملیات حرارتی قرار دارد. فولاد CK45 نیز در دسته فولادهای آلیاژی قابل عملیات حرارتی و کربن متوسط جای دارد.
ضروری است قبل از خرید، ویژگی ها، کاربردها و ساختار این دو فولاد را به طور کامل شناخته تا در انتخاب متریال مناسب دچار اشتباه نشویم، در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل هریک بپردازیم.

شباهت ها و تفاوت های فولاد mo40 با ck45

ساختار:

فولاد mo40 و ck45 در برخی از عناصر تشکیل دهنده با یک دیگر متفاوت اند، به عنوان مثال در فولاد CK45 مقادیری از نیکل و در ترکیب شیمیایی MO40 مقادیری از کروم وجود دارد که دیگری فاقد آن است.

سخت کاری:

در فرآیند سخت کاری، با استفاده از شرایطی خاص، سطح قطعه را بدون تغییر در ترکیب شیمیایی نمونه سخت می کنند، در واقع فقط سطح رویی نمونه تغییر خواهد کرد.
برای سخت کاری فولاد ck45، قطعه را تا دمای ۸۲۰-۸۵۰ درجه سانتی گراد حرارت داده سپس تا زمانی که دما به صورت یکنواخت است، قطعه را در همان دما نگه داشته و در آخر در مجاورت هوای آزاد به آرامی خنک می کنند.
سخت کاری فولاد mo40 در آب یا روغن و در دمای ۸۶۰ الی ۸۲۰ با هدف افزایش مقاومت فولاد در برابر ضربه و خوردگی انجام می شود. بهتر است بدانید عمق سخت کاری این فولاد در روغن بالاتر از سخت کاری در آب است.

mo40

کاربرد:

فولاد mo40 در ساخت چرخ دنده های لوکوموتیو، غلتک های صنایع فولاد، دنده فرمان، محورهای خودرو، شاتون ها، ظروف تحت فشار، سازه هواپیما، پیچ های مقاوم و… کاربرد دارد.
فولاد ck45 نیز در مواردی که مقاومت در برابر سایش و استحکام حائز اهمیت است مثل صنایع هواپیمایی، پل سازی و شهرسازی، صنایع قطعه سازی، صنایع ساخت ابزار و… به کار گرفته می شود.

ویژگی:

فولاد ck45 از ویژگی هایی چون استحکام بالا، مقاومت در برابر اصطکاک و فولاد mo40 از قابلیت جوشکاری عالی، قابلیت شکل پذیری، توان کششی و مقاومت به سختی بسیار بالا برخوردار است.

خواص فیزیکی و مکانیکی:

فولاد mo40 دارای سختی HB197، انرژی ضربه ۳۵-۳۰ ژول، تنش تسلیم ۹۵۰-۶۵۰ مگاپاسکال، استحکام کششی ۱۳۰۰-۹۰۰ مگاپاسکال، توان بازدهی ۴۱۵ مگاپاسکال، چگالی ۷،۸۵ و نقطه ذوب ۱۴۱۶ می باشد.
فولاد ck45 نیز دارای چگالی ۸۵/۷ کیلوگرم بر سانتی متر مکعب، استحکام کششی ۵۸۵ مگاپاسکال، توان بازدهی ۴۵۰ مگاپاسکال و سختی HBS163 می باشد.

مقایسه عملیات حرارتی فولاد ck45 و mo40

مهم ترین عملیات حرارتی قابل انجام بر روی فولاد ck45 و mo40، آنیل کردن، نرماله کردن و تمپر کردن است.

آنیل کردن:

آنیل کردن یا بازپخت فولاد mo40 در دمای ۸۰۰ الی ۸۵۰ صورت می گیرد و تا زمانی که حرارت به طور کامل به تمامی قسمت های فولاد انتقال یابد ادامه دارد. عملیات آنیل ck45 در دمای ۶۵۰ الی ۷۰۰ انجام شده و سپس در مجاورت با جریان هوا به آرامی خنک میشود.

نرماله کردن:

نرماله کردن فولاد mo40 در دمای ۸۷۰ الی ۹۰۰ درجه سانتی گراد صورت می گیرد و برای فولاد ck45 در دمای ۸۴۰ الی ۸۸۰ سانتی گراد رخ می دهد.

تمپر کردن:

در صورت نیاز به تمپر کردن فولاد ck45، تا دمای ۴۰۰ الی ۶۵۰ حرارت داده شده و به ازای هر ۲۵ میلیمتر به مدت یک ساعت غوطه ور و در مجاورت هوا آهسته خنک می شود.

مقالات بیشتر

اسکرول به بالا