logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

معرفی کارخانه ذوب و نورد ملایر

کارخانه فولاد ملایر

کارخانه ذوب و نورد ملایر در 25 کیلومتری بزرگراه ملایر به بروجرد فعالیت خود را از 22 خرداد 1386 آغاز کرد و این مجموعه با نام نورد زاگرس در صنعت فولاد کشور شناخته شده است. کارخانه ذوب و نورد ملایر دارای ظرفیت تولید سالانه 90 هزار تن بیلت فولادی و 200 هزار تن میلگرد است.

معرفی کارخانه ذوب و نورد ملایر

این واحد صنعتی که فعالیت خود را از سال 1383 آغاز کرد، در سال های 1387 و 1388 به دلیل نوسانات قیمت آهن در بازار دچار تعطیلی نسبی شد. متعاقباً با چالش هایی مانند مشکلات مالی، کمبود سرمایه در گردش، عدم پرداخت یارانه به بخش صنعت و مسائل مدیریتی مواجه شد که منجر به تعطیلی موقت شد.

پس از تلاش های گسترده مالک و موسس کارخانه ذوب و نورد ملایر در تاریخ 25 تیرماه 1397 خط ذوب شرکت فولاد آلیاژی ذوب آهن به صورت آزمایشی راه اندازی شد. برای هر واحد این شرکت پنج میلیارد تومان سرمایه در نظر گرفته شد. در نتیجه در سال 1396 بهره برداری از خط نورد این شرکت آغاز شد.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد کلیک نمایید.

 

این احیا و از سرگیری عملیات، دستاورد مهمی برای کارخانه ذوب و نورد ملایر، غلبه بر چالش ها و راه اندازی مجدد تولید برای کمک به صنعت فولاد بود.

خط تولید کارخانه فولاد ملایر

جهت اطلاع از قیمت میلگرد شاهین کلیک نمایید.

محصولات تولیدی کارخانه ذوب و نورد ملایر

تمرکز این کارخانه در درجه اول بر تولید شاخه ها و کلاف های میلگرد است. محصولات تولیدی کارخانه ذوب و نورد ملایر عبارتند از:

  • کلاف ساده 6.5 ذوب و نورد ملایر
  • کلاف ساده ساختمانی 6.5 ذوب و نورد ملایر
  • میلگرد حرارتی 6.5 ذوب و نورد ملایر (A1)

میلگردهای کلافی در دو نوع A1 و A2 تولید می شوند. آنها در دو حالت ساده و آجدار، با اندازه های مختلف از 5.5 تا 16 هستند. اصطلاح “مفتول” در محاوره برای اندازه های 5.5 تا 8 استفاده می شود و به آنها به عنوان سیم اشاره می شود. میلگردهای کلاف در دو نوع A1 و A2 تولید می شوند و به صورت میلگرد شاخه ای با طول 12 متر نیز موجود می باشند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد ساده کلیک نمایید.

کلاف ساده 6.5 ذوب و نورد ملایر

میلگردهای کلافی که به میلگردهای تقویت کننده نیز معروف هستند برای افزایش مقاومت بتن استفاده می شوند. میلگردهای کلاف ساده عمدتاً در ساخت تیرها و رکاب ها برای افزایش سطح تماس و درگیری بتن و جلوگیری از حرکت تیرها استفاده می شود. از دیگر کاربردهای میلگردهای کلافی می توان به تولید دسته سیم، سیم بکسل، زنجیر فلزی، میخ، پیچ، پرچ، سیم، الکترود جوش، نرده، نرده، فنر، انواع مفتول های صنعتی و … اشاره کرد.

میلگردهای کلافی در صنعت ساخت و ساز به ویژه در تقویت سازه های بتنی کاربرد گسترده ای دارند.

 

میلگرد ملایر

 

کلاف ساده ساختمانی 6.5 ذوب و نورد ملایر

میلگردها که به عنوان میلگردهای تقویت کننده یا آرماتور نیز شناخته می شوند، به منظور افزایش مقاومت کششی و دوام سازه های بتنی عمل می کنند. آنها معمولاً برای جلوگیری از ترک خوردگی و پشتیبانی اضافی برای بتن، به ویژه در مناطق مستعد تنش و تنش استفاده می شوند. میلگردها در تقویت عناصر ساختاری مختلف مانند تیرها و ستون ها برای اطمینان از یکپارچگی و طول عمر سازه بسیار مهم هستند.

از سوی دیگر، میلگردهای دسته ای که اغلب به صورت دسته ای یا کلاف استفاده می شوند، در مقایسه با میلگردهای منفرد کاربردهای متفاوتی دارند. در ساخت دال (تیره) و توری (خرپا) برای افزایش سطح تماس و پیوند با بتن کاربرد برجسته ای دارند. این امر از حرکت عناصر سازه ای جلوگیری می کند و پایداری آنها را افزایش می دهد. علاوه بر این، میلگردهای کلافی در زمینه های مختلفی از جمله تولید بسته های سیم، سیم بکسل، زنجیر فلزی، میخ، پیچ، پرچ، سیم، الکترود جوش، حصار، نرده، فنر، سیم های مختلف صنعتی و غیره کاربرد دارند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد نیشابور کلیک نمایید.

شرکت میلگرد بروجرد

در شرکت میلگرد بروجرد استفاده از تکنولوژی کوره‌های القایی برای تولید شمش فولادی یکی از روش‌های مدرن و پیشرفته در صنعت فولاد است. کوره‌های القایی با استفاده از فناوری القایی، که با استفاده از جریان‌های الکترومغناطیسی فولاد را ذوب می‌کنند، بسیار موثر و کارآمد هستند. این تکنولوژی برای ذوب فلزات به ویژه در صنعت فولادسازی و استخراج فلزات استفاده می‌شود و دارای اهمیت بسیاری از نظر بهره‌وری و کارایی است.

با استفاده از کوره‌های القایی، فلزات مختلف از جمله فولاد، آهن، آلومینیوم و نیکل ذوب می‌شوند. این کوره‌ها با استفاده از جریان‌های الکتریکی متناوب، باعث ایجاد گرما و دماهای بسیار بالا می‌شوند که فلزات را به وضعیت ذوب در می‌آوردند.

تکنولوژی کوره‌های القایی از نظر صنعتی به دلیل بهره‌وری بالا، کاهش هزینه‌ها و زمان، کاهش آلایندگی، کنترل دقیق دما و کیفیت بالا در تولید فولاد و فلزات مختلف، به عنوان یک روش استراتژیک و پرکاربرد محسوب می‌شود. به عنوان نتیجه، توسعه و بهره‌وری در صنایع ذوب و کوره‌سازی تأثیر بسزایی بر صنعت فولاد و فلزات دارد و اهمیت بالایی دارد.

از نظر تولید، در حالی که برخی از کارخانه ها بیشتر بر تولید میلگردهای انفرادی (شاخه) تمرکز می کنند، برخی دیگر به دلیل استفاده خاص در پروژه های ساختمانی، در ساخت میلگردهای دسته دار (کلاف) تخصص دارند. هر دو نوع میلگرد نقش محوری در تضمین استحکام سازه ای و انعطاف پذیری سازه های بتنی ایفا می کنند.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد آجدار کلیک نمایید.

 

میلگرد حرارتی 6.5 ذوب و نورد ملایر (A1)

میلگردهای حرارتی به نام های مختلفی از جمله کلاف کششی و کلاف ساده شناخته می شوند.

یکی از محصولات تولیدی کارخانه ذوب و نورد ملایر میلگرد حرارتی 6.5 می باشد که در خط تولید ذوب و نورده ملایر با نام A1 شناخته می شود. این نوع میلگرد که به نام های فولادی یا میلگرد تقویت کننده نیز شناخته می شود، برای افزایش مقاومت سازه های بتنی استفاده می شود. کلاف میلگرد معمولاً در ساخت تیرآهن و رکاب استفاده می شود.

جهت اطلاع از قیمت میلگرد 16 اصفهان کلیک نمایید.

 

استانداردهای محصولات کارخانه ذوب و نورد ملایر

استاندارد ملی 6030
استاندارد بین المللی روسیه GOST 3SP  

این استانداردها کیفیت و مشخصات خود را در مقیاس جهانی تضمین می کنند. استفاده از استانداردسازی، سازگاری و قابلیت اطمینان در پروژه‌های ساختمانی را تسهیل می‌کند و مشخصات مورد نیاز برای یکپارچگی سازه را برآورده می‌کند.

آدرس کارخانه : ملایر- کیلومتر25 جاده بروجرد – مجتمع نورد زاگرس ملایر

شماره تماس : 081-32357330

برای اطالاع از دیگر کاخانه ها می توانید به مقالات کارخانه نیک صدرای توس، کارخانه فولاد مهر سهند تبریز، کارخانه جهان فولاد پارس، کارخانه ذوب آهن و نورد کرمان، کارخانه کیان فولاد ابهر، کارخانه فولاد ظفر بناب، کارخانه فولاد کویر کاشان، کارخانه فولاد سیرجان حدید، کارخانه فولاد آناهیتا گیلان، کارخانه فولاد آریا ذوب، کارخانه فولاد شاهین بناب، کارخانه فولاد کوهپایه اصفهان، کارخانه فولاد البرز ایرانیان، کارخانه متین فولاد سپاهان، کارخانه درپاد تبریز، کارخانه فولاد نورد متین یزد، کارخانه فولاد ظهوریان مشهد، کارخانه فولاد بافق یزد

 کارخانه فولاد امیرکبیر خزر، کارخانه فولاد صنعت شاهرود، کارخانه فولاد قائم رازی، کارخانه فولاد نطنز، کارخانه فولاد کاوه تیکمه داش، کارخانه جهان فولاد غرب کرمانشاه، کارخانه پردیس آذربایجان، کارخانه حسن رود گیلان، کارخانه فولاد هیربد زرندیه، کارخانه فولاد روهینا جنوب، کارخانه فولاد ارگ تبریز، کارخانه فولاد یاوران زنجان، کارخانه فولاد خرمدشت تاکستان، کارخانه فولاد سرمد ابرکوه ، کارخانه ذوب آهن اصفهان، کارخانه فولاد سپهر ایرانیان، کارخانه آریان فولاد، کارخانه فولاد خراسان ( نیشابور )، 

کارخانه فولاد راد همدان، کارخانه فولاد آذربایجان (مجتمع فولاد میانه)، کارخانه صبا فولاد زاگرس، کارخانه آذر فولاد امین، کارخانه نورد گرم سمنان، کارخانه جهان فولاد سیرجانمی توانید به دانشنامه تخصصی فولاد و آهن آلات فولاد حامیران مراجعه فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا