رونق صنعت ساختمان در چین بر قیمت فولاد و آهن‌ آلات چه اثری دارد؟

رونق صنعت ساختمان در چین

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد حامیران و به نقل از خبرگزاری رویترز و موسسات Navigate Commodities، HomeSteel و CRU: شاخص‌های بورس معاملات اخیر سنگ‌آهن چین، روندی صعودی داشته است. این رونق ناشی از بهبود اوضاع صنعت ساختمان در کشور چین است. تاجران به علت نوسانات بازار، نسبت به تقاضای مواد خام از این کشور کاملا با احتیاط عمل می‌کنند.

در معاملات آتی ماه ژانویه، سنگ‌آهن در بورس کالای دالیان با رقم 536 یوان معادل 84.00 دلار به ازای هر تن معامله شد. این افزایش قیمت حدود 2.5 درصد نسبت به گذشته رشد کرده است.

قیمت سنگ‌آهن در دسامبر سال جاری در بورس کشور سنگاپور، به 90.60 دلار در هر تن رسید که این رشد قیمت، معادل 5.1 درصد بوده است.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط موسسه Navigate Commodities در سنگاپور، اتفاقات مثبتی در جهت توسعه صنعت ساختمان کشور چین در حال رخ دادن است. این رخداد بر رفتار بازار در حیطه قیمت‌گذاری اثرگذار خواهد بود.

بر اساس آمارهای شرکت SteelHome، قیمت سنگ‌آهن چین با عیار 62 درصد در روز پنجشنبه به ازای هر تن 90 دلار بوده است. این قیمت نسبت به 18 ماه اخیر، در کمترین حد خود قرار داشته است.

برگزاری المپیک پکن در ماه فوریه، مقامات چینی را بر این واداشته است که بخاطر محدودیت‌های زیست محیطی، کارخانه‌های تولید فولاد در این کشور میزان تولیدات خود را کاهش دهند تا در طی برگزاری مسابقات المپیک، آسمان چین پاک و آبی باشد.

ریچارد لو، تحلیلگر ارشد CRU اظهار داشت: نزول تولید فولاد در چین تقاضای این محصول را نیز کاهش داده و به تبع آن قیمت‌ها نیز کاهش داشته است. لازم به ذکر است که موجودی سنگ‌آهن روند صعودی را طی کرده است.

قیمت‌ها در معاملات بورس اخیر شانگهای با افزایش همراه بوده است. میلگرد ساختمانی، کلاف نورد گرم و فولاد ضد زنگ به ترتیب 2.2 درصد، 1.3 درصد و 0.4 درصد رشد را تجربه کرده اند.
روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

نمودار آهن کربن

روش‌های مختلف عملیات حرارتی، فرآیندهای انجماد، ساختار فولادها و چدن ها و… را می توان به وسیله نمودار آهن کربن...

ادامه مطلب
انواع نورد

نورد چیست؟

نورد (Rolling) یکی از روش‌های شکل‌دهی موادِ دارای قابلیت موم‌سانی می باشد. در دماهای پایین و نزدیک به دمای اتاق...

ادامه مطلب
فورجینگ

فورج چیست؟

آهنگری یا فورجینگ (Forging) یک روش مادر در صنعت است که برای تولید قطعات فلزی به کار گرفته می‌شود. پیشینه...

ادامه مطلب
error: Content is protected !!
اسکرول به بالا