icon phone

آیا چشم‌انداز فولاد چین در ۲۰۲۲ همچنان کربن‌زدایی است؟

decarbonization-of-chinese-steel

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از متال بولتن، طی اطلاعیه‌ای که توسط کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین منتشر شد، قرار است این کشور از اول ژانویه ۲۰۲۲ مجموعه‌ای از استانداردهای مصرف انرژی را در فرآیند فولادسازی برای کربن‌زدایی به کار گیرد.
رئیس و مهندس ارشد موسسه تحقیقات و برنامه‌ریزی صنعت متالورژی چین (MPI)، لی شین چوانگ، در دهمین مجمع فناوری و اقتصاد فولاد چین بیان کرد: در سال ۲۰۲۲ چشم‌اندازی که برای تولید فولاد خام چین در نظر گرفته شده معادل ۱ میلیارد تن است.
پیش‌تر لی شین چوانگ میزان تولید فولاد خام این کشور در سال ۲۰۲۱ را برابر با ۰۲/۱ میلیارد تن تخمین زده بود.

کشور چین در ده ماه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی با تولید ۰۵/۸۷۷ میلیون تن فولاد خام نسبت به سال ۲۰۲۰، ۷/۰ درصد روند نزولی را طی نمود.
طبق پیش‌بینی شرکت Guotai Junan GTJA واقع در شانگهای، تولید فولاد خام چین در سال جدید میلادی در مقایسه با سال ۲۰۲۱ حدود ۸/۱ درصد کاهش می‌یابد.

بر اساس گفته فعالان عرصه فولاد، احتمال دارد کشور چین به جهت حفظ بیشتر محصولات فولادی برای مصارف داخلی و همین طور کاهش صادرات بر برخی از این محصولات عوارض گمرکی وضع کند.

صنایع پایین دستی کشور چین به جهت کاهش انتشار کربن و صرفه جویی در مصرف انرژی قصد دارند از فولاد با مقاومت و کیفیت بالاتر استفاده کنند. مثلا صنعت خودروسازی در راستای تحقق این هدف و کاهش وزن خودروهای تولیدی، در حال توسعه فولاد مصرفی مستحکم‌تر در این صنعت است.
مورد انتظار است که سیاست کاهش مصرف کربن در چین صنعت فولاد این کشور را به استفاده از انرژی بادی و خورشیدی به جهت تامین انرژی در فرآیند فولادسازی وادار کند.

روابط عمومی فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا