نوروز مبارک
logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

شیوع اُمیکرون بر بازار فولاد اثر می‌گذارد؟

شیوع اومیکرون در بازار فولاد

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و بر طبق گزارشات هفته جاری از معاملات بازار بورس سنگاپور، قیمت سنگ آهن نوساناتی صعودی داشته و در مقایسه با هفته‌های گذشته حجم معاملات مربوط به این نهاده مهم صنعتی افزایش یافته و به نسبت با ثبات‌تر شده است.

افزون بر این در بورس دالیان چین بر اساس آخرین معاملاتی که در روز جمعه صورت گرفته، یک جهش 4/3 درصدی مشاهده شده است. علت این جهش افزایش ذخیره‌ سازی سنگ آهن در چین اعلام شد.

در آمریکا و اروپا بعد از توافقات تعرفه‌ای، معاملات بازار فولاد و همینطور تولید محصولات فولادی روندی رو به رشد داشته است؛ اما در چین بازار فولاد روند نزولی را طی نموده است. بر اساس آمارهای انتشار یافته از رگولاتور بازار فولاد چین میزان تولید محصولات فولادی از جمله ورق گرم، میلگرد و … تماماً رو به کاهش بوده و به میزان 3 درصد افت تولید داشته است.

طبق گزارشی که توسط موسسه MEPS ایتالیا در ارتباط با وضعیت بازار جهانی فولاد در سال 2022 منتشر شده، این موسسه در آغاز سال جدید میلادی به علت انتشار موج جدیدی از ویروس کرونا، دورنمایی مبهم برای بازار فولاد پیش بینی کرده است. احتمال دارد همه گیری سویه جدید اُمیکرون روند بهبودی بازار فولاد را با کندی مواجه کند.

طبق تحلیل کارشناسان بازارهای بین‌المللی، با متمایز شدن روند بازار فولاد و سنگ آهن از یکدیگر، نمی‌توان انتظار داشت تولید و فروش فولاد جهانی بیش از این بر قیمت سنگ آهن اثرگذار باشد.
با این وجود در حال حاضر زمان مناسبی برای ارائه تحلیل دقیق و درست از بازار سنگ آهن در سال 2022 نیست و هر گونه چشم اندازی که اکنون مشخص شود با تغییرات اساسی روبه‌رو خواهد شد.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا