logo
logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000

بحران در شرق اروپا، فرصتی برای صادرات فولاد ایران

صادرات فولاد ایران

فهرست مطالب

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از فولادبان، نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران بیان کرد: بعد از گذشت حدود یک ماه از بحران روسیه و اوکراین این دو کشور با مشکلاتی در زمینه تولید و صادرات محصولات فولادی روبه‌رو شده و صادرات تقریبا 40 میلیون تن فولاد، گندله و سنگ‌آهن متوقف شده است. توقف صادرات فولاد توسط این دو کشور، منجر به افزایش قیمت مواد اولیه تولید فولاد در بازارهای جهانی شده است.

بهادر احرامیان در ادامه اشاره کرد: بازار محصولات فولادی از درگیری‌ها در شرق اروپا تاثیر زیادی پذیرفته و این بحران اثراتی بر قیمت ذغال‌سنگ، انرژی، سنگ‌آهن و در نهایت قیمت محصولات فولادی گذاشته است.
احرامیان افزود: باتوجه به نقش موثر این دو کشور در تامین محصولات فولادی، سهم زیادی از تامین فولاد قراضه، میلگرد، ورق گرم و سرد به روسیه تعلق داشت که مسائل به وجود آمده سبب شد، آن‌ها نتوانند این محصولات را تامین کنند و قیمت‌ها روندی صعودی داشته باشند.

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به سیاست‌های صادراتی ایران گفت: شرایط به وجود آمده می‌تواند فرصت خوبی را برای بازار فولاد ایران فراهم آورده تا محصولات فولادی خود را صادر کرده و بازارهای صادراتی کشورهای منطقه و بازارهای جهانی را در دست گیرد.

با وجود تحریم روسیه از سوی کشورهای اروپایی و آمریکا، اکنون در بازارهای تحریمی فروش فولاد، روسیه رقیب ایران به شمار می‌آید.

روابط عمومی فولاد حامیران

مقاله پیشنهادی  استراتژی های توسعه محور برای تامین انرژی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا