icon phone

روند صعودی قیمت شمش و تختال فولادی ایران

قیمت شمش

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و به نقل از متال بولتن (MetalBulletin)، چین از افزایش قیمت فولاد ایران حمایت کرد. چین در واقع بازاری برای به فروش رساندن مواد اولیه تولید فولاد ایرانی است.

قیمت معاملاتی شمش فولاد چین در ۹ فوریه با احتساب مالیات بر ارزش افزوده معادل ۴۶۷۰ یوان در هر تن معامله شد که در قیاس با روز قبل آن ۲۰ یوان به ازای هر تن و نسبت به پایان ماه ژانویه ۱۹۰ یوان افزایش قیمت داشت. این اتفاق سبب افزایش قیمت شمش فولادی وارداتی به چین شد.

بر اساس نوشته Fastmarkets، مشتریان چینیِ شمش فولادی ایران حاضر بودند به ازای هر تن cfr (ارزش کالا و کرایه حمل تا بندر مقصد)، ۶۵۰ دلار پرداخت کنند. بدون در نظر گرفتن کرایه حمل، حاشیه سود و هزینه‌های بانکی برای هر تن فولاد، قیمت آن ۵۹۰ دلار در هر تن فوب بنادر جنوب ایران معامله می‌شود.

در هفته اخیر، قیمت معاملات مواد اولیه تولید فولاد ایران در منطقه شورای همکاری کشورمان به ازای هر تن cfr (ارزش کالا و کرایه حمل تا بندر مقصد)، ۶۲۰ دلار بود. طی این هفته در رزروهای جدیدتر، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران به ازای هرتن ۳۰ دلار افزایش قیمت داشته است.

بر اساس ارزیابی قیمتی Fastmarkets، ارزش شمش فولاد صادراتی ایران از هفته اخیر که معادل ۵۶۰ دلار در هر تن فوب بود، به ۵۹۰ دلار تا ۹ فوریه افزایش قیمت یافت.

در ارتباط با قیمت تختال فولادی صادراتی ایران، ارزیابی قیمت Fastmarkets در روز چهارشنبه ۹ فوریه معادل ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار به ازای هرتن فوب است که نسبت به هفته گذشته حدود ۴۰ تا ۵۰ دلار افزایش قیمت را تجربه کرده است.

روابط عمومی فولاد حامیران

مقالات بیشتر

اسکرول به بالا