icon phone

جایگاه هفتم جهانی، مشروط به ثبات قیمت دلار

قیمت دلار

ایران به عنوان دهمین فولادساز جهان، در نظر دارد در افق ۱۴۰۴ با ظرفیت ۵۵ میلیون تن تولید فولاد، به جایگاه هفتمین فولادساز جهان برسد. سال گذشته ظرفیت تولید فولاد خام کشور با افزایش محسوسی رو‌به‌رو بود به گونه ای که کارشناسان اعلام کردند در مقایسه با سال ۵۷، رشد ۵۵ برابری داشته است.

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت حامیران، کارشناسان معتقدند با توجه به افزایش تولید شمش خام در کشور و راه اندازی واحدهای خصوصی، وضعیت بازار فولاد به شرط ثبات دلار متعادل خواهد شد.
آنگونه که عضو هیات‌ مدیره انجمن نورد کاران فولادی ایران می گوید، «وضعیت بازار به شرط ثبات قیمت دلار متعادل می‌ شود. به عبارتی اگر دلار با هر قیمتی ثبات داشته باشد، می ‌تواند تأثیرش را در بازار فولاد بگذارد و این بازار به یک ثبات نسبی برسد و امروز در تولید مقاطع فولادی از قبیل میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی و پروفیل بتوانیم در کنار تامین نیاز کشور، در زمینه توسعه صادرات نیز اقداماتی را انجام دهیم.»

نوسانات ارزی یکی از مشکلاتی است که اغلب شرکت ها و تولیدکنندگان با آن مواجه هستند به همین جهت کارشناسان می گویند قانونی وجود دارد که شرکت ها را ملزم به استفاده از ارز ریال و سنا می کند که سبب می شود تغییرات مالی هماهنگی خود را از دست بدهند و شرکت های طرف قرارداد برای ادامه مشارکت کناره گیری کنند. زیرا چند نرخی بودن نرخ ارز علاوه بر قراردادهای خرید و فروش و پیمانکاری، مشکلات زیادی را در بخش مالیات ایجاد کرده است.

بر این اساس عضو هیات ‌مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران تاکید دارد که با توجه به تولید بالای آهن اسفنجی در کشور و همچنین راه‌ اندازی کارخانه های اول زنجیره، به نظر می ‌رسد که به هدف چشم‌ انداز تولید فولاد در سال ۱۴۰۴ یعنی تولید ۵۵ میلیون تن فولاد خواهیم رسید.

روابط عمومی شرکت حامیران

مقالات بیشتر

مراحل گالوانیزه گرم

گالوانیزه گرم

یکی از مهم ترین روش ها برای ایجاد پوشش روی بر سطح فولاد و آهن، گالوانیزه گرم می باشد. طبق...

ادامه مطلب
کوئنچ کردن

کوئنچ کردن

کوئنچ کردن یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای تغییر خواص مکانیکی فلزات خاص استفاده از عملیات حرارتی است. تغییر مقاومت، سختی...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا