icon phone

افزایش ۶۵ درصدی صادرات فولاد

افزایش صادرات فولاد

طبق آخرین گزارشی که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر شده، مجموع صادرات محصولات فولادی و فولاد میانی کشور در ۴ ماه ابتدای سال ۱۴۰۰ به بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسیده است. این میزان از صادرات در قیاس با سال قبل ۶۵ درصد رشد کرده است.
صادرات فولاد میانی ۲ میلیون و ۵۲۸ هزار تن و محصولات فولادی مقدار یک میلیون و ۱۶۳ هزار تن را به خود اختصاص داده‌اند. سهم صادرات فولاد میانی، شامل بیلت و بلوم تا انتهای تیرماه ۱۴۰۰، یک میلیون و ۶۸۷ هزار تن است که با رشد ۲۶ درصدی همراه بوده است. سهم صادرات اسلب در ۴ ماه نخست امسال به مقدار ۸۴۱ هزار تن، با ۱۶۱ درصد رشد، پیشرفتی قابل توجه داشته است. از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع فولادی ۹۵۸ هزار تن با رشد ۱۰۱ درصدی، صادرات مقاطع تخت فولادی ۱۷۸ هزار تن با رشد ۱۲۳ درصدی همراه بوده است. آهن اسفنجی نیز با صادرات ۴۱۵ هزار تن به رشدی ۵۶۹ درصدی رسیده است. صادرات میلگرد در میان محصولات فولادی بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. در ۴ ماه نخست امسال در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۹، سهم صادرات میلگرد ۱۱۴ درصد افزایش یافته و به مقدار ۸۷۳ هزار تن رسیده است.

دفتر صنایع معدنی وزارت صمت اردیبهشت ماه سال جاری نامه ای را به دفتر صادرات و واردات این وزارتخانه ارسال کرد که طی آن شرکت‌های تولیدی شمش فولادی اعم از: بیلت، بلوم و اسلب، می‌توانند مازاد شمشی را که در بورس کالا معامله نشده، صادر کنند.
از اثرگذارترین عوامل موثر بر توسعه پایدار صنایع و تداوم داشتن تولید، صادرات است. تامین برق مورد نیاز فولادسازان می‌تواند به حفظ تداوم رشد تولید و صادرات فولاد کمک کند. صنعت فولاد، با از بین رفتن چالش ها و موانع صادرات ‌می‌تواند در بازارهای جهانی حضور مداوم داشته باشد و برای کشور ارزآوری کند. حضور در بازارهای بین‌المللی بر رونق اقتصاد کشور بسیار اثرگذار خواهد بود.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

مته های صنعتی

مته های صنعتی

مته های صنعتی بر اساس نوع و کاربرد به دسته های متفاوتی تقسیم می شوند که هرکدام به منظور اهدافی...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا