icon phone

ارزیابی قیمت شمش فولاد صادراتی ایران

شمش فولادی

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد حامیران، به نقل از نشریه Fastmarkets در ماه سپتامبر انتظار می‌رفت تولیدات فولادی از کارخانجات واقع در ایران به علت کاهش دمای هوا بهبود یابد و خنک شدن هوا این امکان را برای کارخانه‌های تولید فولاد فراهم کند که از برق بیشتری در زنجیره تولید فولاد استفاده کنند.
اکنون تولیدکنندگان فولاد برای به دست آوردن آمار جدید فروش تولیدات خود، باید به کاهش قیمت روی بیاورند. محموله ای با مقدار ۴۰ هزار تن از شمش ایران به جهت تولید میلگرد کلاف که برای حمل در ماه اکتبر آماده شده بود، به ارزش هر تن ۶۱۷ دلار به کشور چین فروخته شد. این محموله به صورت فوب در بنادر جنوبی ایران به فروش رسید.
قیمت شمش پایه ۳-۵ spp که توسطFastmarkets  ارزیابی شده، بدون محاسبه پرداخت مازاد برای درجه میلگرد کلاف، برابر با ۶۰۷ دلار به ازای هر تن فوب بنادر جنوبی ایران است. هزینه ای که در ماه اکتبر برای حمل و نقل هرتن در نظر گرفته شده معادل ۵۰-۵۵ دلار است. قیمت نهایی با احتساب حاشیه سود معامله‌گر و هزینه‌های مربوط به بانک، ۶۷۷ -۶۸۲ دلار به ازای هرتن سی اف آر چین خواهد بود.
بر اساس ارزیابی که به صورت هفتگی توسط Fastmarkets صورت گرفته: در ۲۵ ماه آگوست شمش فولاد صادراتی ایران معادل ۶۰۷ دلار در هر تن فوب بنادر ایران بوده است. این قیمت در مقایسه با هفته گذشته حدود ۸-۳ دلار کاهش پیدا کرده است. قیمت‌ها اما در بخش تختال، تا حدود زیادی بدون تغییرات به روند خود ادامه داد.

روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مناقصه‌ای برای ۳۰-۴۰ هزارتن مواد آماده توسط شرکت فولاد خوزستان، یکی از فروشندگان عمده تختال ایرانی در میانه ماه سپتامبر باز شد. طبق انتظار این فروشنده عمده تختال ایران و فعالان بازار باید این محموله به ازای هر تن قیمت ۷۰۰ دلار به فروش می‌رسید. ارزیابی قیمتی که توسط Fastmarkets برای تختال صادراتی ایران اعلام شده حاکی از این است که قیمت این محصول تا اواخر ماه آگوست در قیاس با هفته قبل تغییری نداشته و به مقدار ۷۰۰-۷۲۰ دلار در هر تن فوب بنادر ایران باقی مانده است.
روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

ریخته گری دقیق

روش ریخته گری دقیق

در فرآیند قالب‌گیری در ماسه، از مدل‌های چوبی ‏یا فلزی برای ایجاد شکل قطعه مورد نظر در داخل مواد قالب...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا