خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

فروش تیغ اره نواری 

شرکت فولاد حامیران یکی از معتبرترین وارد کنندگان تیغ اره نواری با گریدها و سختی‌های مختلف، در کشور می‌باشد. در اصطلاح اَره به ابزاری گفته می‌شود که برای قطعه کردن و دو نیم کردن قطعه کار با حرکت رفت و برگشتی و اصطکاکی دندانه تیغه مورد استفاده قرارمی‌گیرد.
تیغ اره به عنوان یکی از مهم‌ترین اجزای جدا ناشدنی اره می‌باشد و بدون وجود آن امکان برش در اره‌ها وجود ندارد. تیغ اره ها انواع مختلفی را شامل می شوند از جمله آن ها می توانیم به اره مویی، اره چکشی، اره دستی، اره فارسی بر، اره فنری، اره گرد، اره فنری، اره نوکی، اره لنگ، اره عمود بر، اره فلز برو… اشاره کنیم.

تیغ اره نواری

معرفی انواع تیغ اره ها

تیغ اره های دیسکی

تیغ اره دیسکی در برش انواع مواد اعم از چوب، آلومینیوم، ام‌دی‌اف، فولاد و استیل، پلکسی گلس و غیره کاربرد دارد. براساس کاربرد می‌توان دسته‌بندی دیسکی را اینگونه در نظر گرفت:

• تیغ اره آتشی گرم‌بر: از مدل گرم برای برش انواع تیرآهن، نبشی و ناودانی استفاده می‌گردد، البته لازم به ذکر است که مواد قابل برش با تیغ اره گرم باید در ابتدای خط تولید به شکل خمیری باشند.
• تیغ اره آتشی سردبر: توسط تیغ اره آتشی سرد می‌توان به راحتی انواع لوله و پروفیل را با ایجاد اصطکاک برش داد، عموما این مدل در آهنگری‌ و کارخانجات تولید لوله و پروفیل کاربرد دارد. شرکت فولاد حامیران تیغ اره آتشی سردبر را در قطرهای 520 الی 800 میلیمتر عرضه می‌نماید.
• تیغ اره دیسکی سردبر سگمنتال: تیغ اره سگمنتال یکی از روش‌های قدیمی برای برش فولادهای آلیاژی، سوپرآلیاژی و فلزات رنگین است. امروزه استفاده از این روش به دلیل سرعت پایین نسبت به گذشته روبه کاهش می‌باشد.
• تیغ اره صابونی  (HSS): تیغ اره صابونی بهترین روش برای برش لوله و پروفیل با ضخامت کم است، علاوه بر آن در برش آلومینیوم، مس، برنج، استیل و غیره قابل استفاده می‌باشد. قطر این مدل از 200 میلیمتر تا 600 میلیمتر قابل تولید است.
• تیغ اره سر الماس برش ام‌دی‌اف: همانطور که از نام این مدل مشخص است برای برش ام‌دی‌اف استفاده می‌گردد، در برش ام‌دی‌اف ها حفظ کیفیت لبه‌های آن بسیار حائز اهمیت است. قطر تیغ اره دیسکی از 150 میلیمتر تا 550 میلیمتر می‌باشد.
• تیغ اره دیسکی الماسه آهن‌بر: این تیغ اره برای برش انواع ساندویچ پانل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، ساندویچ پانل  یک نوع مصالح ساختمانی پیش‌ساخته است که از دو طرف به دو لایه محدود شده است، این دو لایه می‌تواند از جنس ورق گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینگ و غیره باشد.

تیغ اره نواری ابرله

تیغ اره نواری ابرله برای برش فولادهای سخت و آلومینیوم‌های آلیاژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های مهم این تیغ اره می‌توان به تسمه بدنه بسیار نرم و کاهش زمان تولید اشاره کرد.

تیغ اره لنگ

از تیغ اره لنگ برای برش انواع فولاد به روش سرد استفاده می‌گردد. در دستگاه‌های اره نواری، تیغ اره‌ها در حال چرخش بوده و برش قطعه را انجام می‌دهند، در این روش ممکن است دندانه‌ها موجب براده‌برداری قطعه بگردد. در مدل تیغ اره لنگ به دلیل حرکت رفت و برگشتی این مشکل رفع شده و براده برداری در یک جهت اتفاق می‌افتد. یکی از مدل‌های پرفروش تیغ اره‌ لنگ، تیغ اره لنگ بی‌متال است.

تیغ اره لنگ بی‌متال

تیغ اره بی متال متشکل از بدنه‌ای فلزی با دندانه‌های سخت است، در واقع این تیغ اره از متصل شدن و آبکاری دو فلز به وجود می‌آید. تیغ اره بی‌متال بر اساس جنس فولاد به کار رفته به دو گروه M42 و M51 تقسیم می‌گردد.

ویژگی های تیغ اره

هر تیغ اره در هر اینچ دارای تعداد مشخصی از دندانه می‌باشد، هر چه تعداد این دندانه ها در هر اینچ بیشتر باشد می‌توان گفت برش با کیفیت بهتری انجام خواهد شد و بر همین اساس دندانه‌های کمتر برش را سخت‌تر خواهند نمود.

ابعاد تیغ اره نواری 

تیغ اره نواری ها دارای انواع زیادی می باشند و تنوع آنها از جهت تنوع عرض، ضخامت، نوع دندانه، ارتفاع دندانه، زاویه دندانه، گام دندانه و تکیه گاه می باشد. فاصله بین نوک دندانه و پشت تیغ اره نواری را عرض تیغ اره نواری می نامند که با بزرگتر شدن عرض تیغه  قدرت و طول آن بیشتر خواهد شد. ضخامت تیغ اره نواری همان قسمت بدنه تیغ اره با صرف نظر از دندانه ها می باشد که با عرض تیغه رابطه مستقیمی دارد. به فاصله نوک دندانه ها تا گودترین قسمت دندانه ارتفاع دندانه می گویند که در حمل براده برداری موثر می باشد.
جهت اطلاع از ابعاد تیغ اره نواری مورد استفاده برای دستگاه اره نواری باید به شناسنامه و مشخصات دستگاه خود مراجعه کنید. برروی بدنه دستگاه اره نواری کسمک ترکیه این ابعاد نوشته شده است و می توانید برای خرید تیغ اره نواری از ابعاد و مشخصات تیغه مناسب دستگاه خود مطلع شوید.

فروش تیغ اره نواری در فولاد حامیران

شرکت فولاد حامیران با سال ها تجربه در زمینه فروش محصولات فولاد آلیاژی و غیر آلیاژی در راستای پاسخگویی به سوالات مشتریان و راهنمایی آن ها، اقدام به طراحی و تاسیس یک واحد مجزا جهت فروش تیغ اره های دیسکی و لنگ نموده است.
 شما عزیزان می توانید جهت دریافت قیمت تیغ اره و انواع دستگاه اره نواری با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 16 رای

نظرات کاربران

بازگشت