icon phone

عقب‌نشینی چین از بازار فولاد چه مزیتی برای سایر رقبا دارد؟

بازار فولاد چین

به گزارش روابط عمومی فولاد حامیران و طبق گفتگوی فولادبان با رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، وی بیان کرد: پیش بینی می‌شود در سال آینده قیمت محصولات فولادی افزایش یابد.
بهرام سبحانی در ادامه گفت: قیمت‌‍‌های سال ۲۰۲۲ در قیاس با سال گذشته میلادی به علت پایان بحران کرونا صعودی خواهد بود. باتوجه به بهبود شرایط کرونایی فعالیت‌های عمرانی و ساخت و سازها آغاز شده و این روندِ مثبتِ بازگشت به زندگی عادی، مانع از نزولی شدن قیمت محصولات فولادی می‌شود.

سبحانی به سیاست چین در ارتباط با کاهش تولید فولاد اشاره کرد و ادامه داد: چین در سال یک میلیارد تن محصولات فولادی تولید می‌کند و این کشور اعلام کرده در سال آتی حدود ده درصد کمتر فولاد تولید خواهد کرد. یقینا کاهش تولید ۱۰۰ میلیون تن از محصولات فولادی توسط چین موجب رونق بازار برای سایر فولادسازان خواهد شد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به قیمت محصولات بالادستی در زنجیره تولید فولاد، محصولات میانی مانند شمش و در انتها محصولات نهایی مثل میلگرد و نبشی، تصریح کرد: تولید آهن اسفنجی و گندله در صورتی اثر مثبت بر بازار دارد که منجر به تولید فولاد به صورت محصول نهایی شود؛ هم چنین قیمت محصول نهایی فولادی باید از قیمت مواد اولیه تبعیت کند.

روابط عمومی فولاد حامیران

مقالات بیشتر

اسکرول به بالا