بازار گرم بورس محصولات فولادی در ابتدای زمستان

بورس فولاد

بورس کالا بازاری متشکل از تعداد زیادی عرضه‌کننده و خریدار است؛ در واقع بورس کالا بازاری سازمان یافته است که در آن کالاهای مشخصی با روش‌های از پیش تعیین شده همراه با نظم خاصی معامله می‌شوند.

عرضه کالاها از طریق بورس با مزایایی همراه است. اولین مزیتی که می‌توان به آن اشاره کرد، وجود اطمینان میان طرفین معامله است. وجود عنصر اطمینان در بورس در وهله اول ناشی از عرضه شدن کالا طی مراحلی است که اصیل بودن کالا را نشان می‌دهد.

در وهله دوم از نظر اصالت، فروشنده یا عرضه کننده کالا مورد تایید قرار می‌‌گیرد. عامل سازمان یافتگی به این علت در بورس کالا وجود دارد.

در آخر از طریق اتاق پایاپای، تسویه کالای مورد نظر در بورس بدون وجود نگرانی برای دو طرف معامله انجام می‌گیرد. در این صورت پرداخت وجه بدون هیچ ریسکی برای خریدار انجام می‌شود.

در نخستین روز زمستان 390 هزارتن از محصولات صنعتی و معدنی که شامل محصولات فولادی نیز بود در بورس کالا عرضه شد.

اول دی ماه 1400، در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران 162 هزار و 346 تن میلگرد، 16 هزار و 305 تن تیرآهن، 2 هزار و 585 تن نبشی، 2 هزار و 328 تن ناودانی، 2 هزار تن آهن اسفنجی، 500 تن ورق گرم و سایر محصولات معدنی عرضه شد.

با توجه به مزایای عرضه کالا در بورس می‌توان امیدار بود عرضه محصولات فولادی از این طریق ثمرات مثبتی را برای بازار فولاد به همراه داشته باشد و سبب رونق هرچه بیشتر این بازار شود.
روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

کوئنچ کردن

کوئنچ کردن

کوئنچ کردن یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای تغییر خواص مکانیکی فلزات خاص استفاده از عمليات حرارتی است. تغییر مقاومت، سختی...

ادامه مطلب
آنودایز

آندایز چیست؟

عملیات آندایزینگ سالهاست با هدف افزایش ضخامت لایه های اکسیدی بر روی فلزاتی چون تیتانیوم، روی، تنگستن و آلومینیوم صورت...

ادامه مطلب
error: Content is protected !!
اسکرول به بالا