icon phone

صادرات قابل توجه محصولات فولادی در فروردین

صاردات فولاد در فروردین

شمش فولادی در نخستین ماه امسال، در مقایسه با فروردین ماه سال گذشته از رشد ۱۳۵ درصدی برخوردار بود. صادرات ۵۶۶ هزار تن شمش فولادی از کشور موید این واقعیت است.
به گزارش واحد روابط عمومی فولاد حامیران، محصولات فولادی و همچنین آهن اسفنجی فروردین امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد ۲۱۵ درصدی و ۲۵۰ درصدی برخوردار بود.
در حالی که محصولات فولادی در نخستین ماه سال ۲۶۵ هزار تن بوده و آهن اسفنجی نیز ۷۰ هزار تن صادر شده، اما واردات شمش و آهن اسفنجی انجام نشد و فقط ۵۳ هزار تن محصولات فولادی وارد شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰ درصدی داشت.
در زمینه تولیدات محصولات فولادی نیز طی ماه فروردین، ۲ میلیون و ۸۰۵ هزار تن شمش اعم از بیلت، بلوم و اسلب تولید صورت گرفت که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲ میلیون و ۳۴۲ هزار تن بود. به عبارتی میزان تولید شمش و محصولات فولادی در نخستین ماه ۱۴۰۰، از رشد ۲۰ درصدی برخوردار بود.
آهن اسفنجی نیز در این ماه از میزان تولید بالایی برخوردار بود و رشد ۱۵ درصدی را در فروردین ماه امسال تجربه کرد و به سه میلیون و ۲۶ هزار تن رسید.
لازم به ذکر است؛ ایران به لحاظ تنوع مواد معدنی اکتشافی در دنیا رتبه دهم را به خود اختصاص داده و به لحاظ ذخایر شناسایی شده در پله پانزدهم جهان قرار دارد.
واحد روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

آلیاژ تیتانیوم و طلا

تیتانیوم با خاصیت مقاومت به خوردگی، چقرمگی و استحکام کششی بالا، کاربردهای گسترده‌ای در ساخت تجهیزات پزشکی همچون اتصال مفصل...

ادامه مطلب
متالورژی پودر

متالورژی پودر

از قدیمی‌ترین روش‌های شکل دادن فلزات، متالورژی پودر می‌باشد، اما تولید در مقیاس تجارتی با این روش، از جدیدترین راه‌های...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا