صادرات قابل توجه محصولات فولادی در فروردین

صاردات فولاد در فروردین

شمش فولادی در نخستین ماه امسال، در مقایسه با فروردین ماه سال گذشته از رشد 135 درصدی برخوردار بود. صادرات 566 هزار تن شمش فولادی از کشور موید این واقعیت است.
به گزارش واحد روابط عمومی فولاد حامیران، محصولات فولادی و همچنین آهن اسفنجی فروردین امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد 215 درصدی و 250 درصدی برخوردار بود.
در حالی که محصولات فولادی در نخستین ماه سال 265 هزار تن بوده و آهن اسفنجی نیز 70 هزار تن صادر شده، اما واردات شمش و آهن اسفنجی انجام نشد و فقط 53 هزار تن محصولات فولادی وارد شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 10 درصدی داشت.
در زمینه تولیدات محصولات فولادی نیز طی ماه فروردین، 2 میلیون و 805 هزار تن شمش اعم از بیلت، بلوم و اسلب تولید صورت گرفت که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 2 میلیون و 342 هزار تن بود. به عبارتی میزان تولید شمش و محصولات فولادی در نخستین ماه 1400، از رشد 20 درصدی برخوردار بود.
آهن اسفنجی نیز در این ماه از میزان تولید بالایی برخوردار بود و رشد 15 درصدی را در فروردین ماه امسال تجربه کرد و به سه میلیون و 26 هزار تن رسید.
لازم به ذکر است؛ ایران به لحاظ تنوع مواد معدنی اکتشافی در دنیا رتبه دهم را به خود اختصاص داده و به لحاظ ذخایر شناسایی شده در پله پانزدهم جهان قرار دارد.
واحد روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

آلیاژ تیتانیوم و طلا

تیتانیوم با خاصیت مقاومت به خوردگی، چقرمگی و استحکام کششی بالا، کاربردهای گسترده‌ای در ساخت تجهیزات پزشکی همچون اتصال مفصل...

ادامه مطلب
اسکرول به بالا