logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

10فرودگاه بزرگ جهان

فرودگاه

فرودگاه های بزرگ اغلب دارای امکانات رفاهی چشمگیری هستند، از کتابفروشی ها و رستوران ها گرفته تا سالن های مجلل و سازه های بازی کودکان. اما گاهی اوقات فرودگاه‌های بزرگ‌تر می‌توانند برای پیمایش چالش‌برانگیزتر باشند، که می‌تواند باعث استرس، اضطراب و احتمالاً پروازهای از دست رفته شود. بازدید از این فرودگاه‌ها می‌تواند یک تجربه گیج‌کننده و هیجان‌انگیز باشد، که در طی آن باید از طریق سطوح مختلف، ترمینال‌ ها و باجه‌ های ورود پیدا کنید. 10 فرودگاه برتر جهان را کشف کنید و در مورد مکان، اندازه و امکانات آنها اطلاعات کسب کنید.

فرودگاه بین المللی ملک فهد

فرودگاه بین المللی ملک فهد که در دمام، عربستان سعودی قرار دارد، نزدیک به 300 مایل مربع مساحت دارد و بزرگترین فرودگاه جهان است. این فرودگاه زمانی یک پایگاه هوایی ایالات متحده در طول جنگ خلیج فارس بود، اما پروازهای تجاری آن در سال 1999 آغاز شد. در حالی که این فرودگاه از نظر اندازه بزرگترین در عربستان سعودی است، سومین فرودگاه بزرگ از نظر حجم مسافر است و سالانه حدود 10 میلیون مسافر را دریافت می کند.

ملک فهد دو باند و سه ساختمان پایانه دارد، یکی برای کارمندان، یکی برای مسافران اصلی و دیگری برای خاندان سلطنتی عربستان. شلوغ ترین مسیر رفت و برگشت دبی است. ترمینال اصلی دارای فروشگاه های هدیه، رستوران ها، کافه تریا، و بانک ها است. ترمینال سلطنتی به طرز مجللی مبله است، اگرچه به ندرت استفاده می شود.

فرودگاه ملک فهد

فرودگاه بین المللی دنور

فرودگاه بین المللی دنور یا DIA دومین فرودگاه بزرگ جهان و بزرگترین فرودگاه ایالات متحده است. مساحت آن بیش از 33000 جریب (53 مایل مربع) است و یکی از طولانی ترین باندهای روی زمین با طول 16000 فوت (سه مایل) را در خود دارد. این فرودگاه عظیم را در دنور، کلرادو خواهید یافت، جایی که بزرگترین کارفرمای ایالت است و هر سال به بیش از 69 میلیون مسافر خدمات رسانی می کند.

DIA همچنین یکی از شلوغ ترین فرودگاه های جهان و یک مرکز بین المللی است که به 25 شرکت هواپیمایی خدمات رسانی می کند و به بیش از 215 مقصد پرواز ارائه می دهد. یک قطار زیرزمینی را خواهید دید که سه میدان را به هم متصل می کند، همراه با آثار هنری، مناظر کوه های راکی، سالن های استراحت، سالن های ماساژ، و بیش از 150 فروشگاه و رستوران.

فرودگاه دنور

فرودگاه بین‌المللی دالاس/فورت ورث

فرودگاه بین المللی دالاس فورت ورث (DFW) به منطقه شمال تگزاس خدمت می کند و سومین فرودگاه بزرگ جهان است. این فرودگاه همچنین دومین فرودگاه شلوغ در سراسر جهان و بزرگترین مرکز هواپیمایی امریکن ایرلاینز است که دفتر مرکزی آن در این منطقه قرار دارد. DFW بیش از 17000 هکتار (26 مایل مربع) است و کد پستی و خدمات اضطراری خود را دارد. شما می توانید از 28 خط هوایی مختلف به 260 مقصد سفر کنید. در سال 2022، بیش از 73 میلیون مسافر به این فرودگاه رفت و آمد داشتند. این داخل شبیه یک مرکز خرید است که دارای اسپا، سالن‌های استراحت، کلوپ‌های تجاری، و مغازه‌ها و رستوران‌های متعدد است. همچنین دو هتل در ملک فرودگاه وجود دارد

فرودگاه دالاس

فرودگاه بین المللی اورلاندو

فرودگاه بین المللی اورلاندو در شش مایلی جنوب شرقی مرکز شهر اورلاندو، چهارمین فرودگاه بزرگ جهان و هفتمین فرودگاه شلوغ در ایالات متحده است. این فرودگاه 20 مایل مربع یا بیش از 11000 هکتار مساحت دارد و یک پایگاه عملیاتی برای چندین شرکت هواپیمایی از جمله JetBlue، Southwest، Spirit و Avelo است. در مجموع دارای 44 شرکت هواپیمایی است و به طور متوسط روزانه 850 پرواز انجام می دهد. و امکانات رفاهی فراوانی در داخل فرودگاه وجود دارد. هتل هایت با لابی وسیع، بارها و رستوران ها را خواهید دید. در خارج از هتل، بیش از 120 مغازه و رستوران وجود دارد، از جمله غذاهای معمولی و غذاخوری عالی.

فرودگاه اورلاندو

فرودگاه بین المللی دالس

فرودگاه بین المللی دالس که در 26 مایلی غرب مرکز شهر واشنگتن دی سی قرار دارد، به منطقه آتلانتیک میانی ایالات متحده خدمات رسانی می کند. این فرودگاه پنجمین فرودگاه بزرگ جهان و چهارمین فرودگاه بزرگ در ایالات متحده است که 18 مایل مربع وسعت دارد. دالس یکی از سه فرودگاهی است که در منطقه واشنگتن-بالتیمور خدمات رسانی می کند و بیست و هشتمین فرودگاه شلوغ در سراسر جهان است.

این مرکز بین المللی هر روز به 60000 مسافر خدمات رسانی می کند و آنها را به بیش از 139 مقصد می رساند. دالس دارای طیف وسیعی از غذاخوری‌ها و گزینه‌های خرید است، از منقل‌ها و اتاق‌های سرو تا بازارهای لذیذ و فروشگاه‌های طراحان لوکس. همچنین سالن‌های استراحت، اتاق‌های پرستاری، مناطق امداد حیوانات خانگی، و مناطق بازی کودکان نیز وجود دارد.

فرودگاه دالس

فرودگاه بین المللی داکسینگ پکن

در حالی که در زمینی به مساحت 18 مایل مربع قرار دارد، فرودگاه بین المللی داکسینگ پکن بزرگترین فرودگاه تک ساختمانی در جهان است (7.5 میلیون فوت مربع). این فرودگاه به دلیل طراحی منحصر به فرد خود، ستاره دریایی نامگذاری شده است. این یک ساخت و ساز جدیدتر است که در سال 2019 تکمیل شد و در حال حاضر سالانه به 10 تا 25 میلیون مسافر خدمات رسانی می کند، اما ظرفیت سرویس دهی به 75 میلیون مسافر را دارد.

پکن داکسینگ در 29 مایلی جنوب میدان تیان آن من، مرکز شهر پکن، چین واقع شده است. در داخل فرودگاه، سالن‌ها، بانک‌ها، محوطه‌های کودکان، ایستگاه‌های فناوری هوشمند، هتل فرودگاه، اتاق‌های پزشکی، اتاق یوگا و ده‌ها رستوران و فروشگاه را خواهید دید. این فرودگاه به عنوان یکی از بهداشتی ترین و پیشرفته ترین فرودگاه های جهان شناخته می شود.

فرودگاه پکن

فرودگاه بین المللی جورج بوش

فرودگاه بین قاره ای جورج بوش در هیوستون، تگزاس است و به منطقه متروی هیوستون بزرگ خدمات می دهد. این فرودگاه شلوغ ترین فرودگاه تگزاس برای سفرهای بین المللی است و هشتمین فرودگاه بزرگ جهان است که 17 مایل مربع وسعت دارد. این فرودگاه همچنین دوازدهمین فرودگاه شلوغ در ایالات متحده است و یکی از بزرگترین مراکز مسافربری خطوط هوایی یونایتد را دارد. جورج بوش بین قاره ای دارای پنج باند، یک هتل در محل، یک قطار بین ترمینال، رستوران ها، بارها، فروشگاه ها، سالن های استراحت، باشگاه های سلامت و مراکز کنفرانس است.

فرودگاه جورج بوش

فرودگاه بین المللی شانگهای پودونگ

فرودگاه بین‌المللی پودونگ شانگهای که در شانگهای، حدود 19 مایلی شرق مرکز شهر واقع شده است، یک مرکز بین‌المللی برای شرق آسیا است، با قطب‌های خطوط هوایی چین شرقی، شانگهای ایرلاینز و ایر چین. دو پایانه مسافربری و چهار باند فرودگاه وجود دارد که مساحتی معادل 15 مایل مربع را پوشش می دهد. این فرودگاه سومین فرودگاه شلوغ جهان برای حمل و نقل بار و سومین فرودگاه شلوغ برای مسافران در چین است که سالانه به 74 میلیون نفر خدمات رسانی می کند. در داخل آن سالن‌های استراحت، تاسیسات هنری، معماری زیبا، رستوران‌ها و فروشگاه‌های سطح بالا را خواهید دید.

فرودگاه شانگهای

فرودگاه بین المللی قاهره

فرودگاه بین المللی قاهره 14 مایل مربع مساحت دارد و نهمین فرودگاه بزرگ جهان است. این شهر در هلیوپولیس مصر واقع شده است، جایی که به منطقه بزرگ قاهره خدمات می دهد. و مرکز اصلی نیل ایر، مصر، ایر قاهره و ایر عربیا مصر است. فرودگاه بین المللی قاهره نیز مرتباً به عنوان بهترین و شلوغ ترین فرودگاه آفریقا رتبه بندی می شود. این شامل یک هتل مجلل، یک فودکورت بین المللی، سالن ها و فروشگاه ها است.

فرودگاه قاهره

فرودگاه بین المللی سوارنابومی

فرودگاه بین‌المللی سووارنابومی که با نام فرودگاه بین‌المللی بانکوک نیز شناخته می‌شود، در بانکوک، تایلند قرار دارد و دهمین فرودگاه بزرگ جهان است. این فرودگاه با 12 مایل مربع یکی از بزرگترین فرودگاه های جنوب شرقی آسیا است. و همچنین یکی از شلوغ ترین مراکز حمل و نقل هوایی محموله است. فرودگاه بانکوک به دلیل طراحی معماری خیره‌کننده‌اش معروف است و همچنین دارای امکاناتی مانند هتل فرودگاهی، آثار هنری، فروشگاه‌ها و رستوران‌ها است.

فرودگاه تایلند

مطالعه آزاد:

قالب تزریق پلاستیک کاربردهای گسترده‌ای در ساخت و راه اندازی فرودگاه و صنایع هوایی دارد. مانند: ساخت قطعات داخلی و خارجی هواپیما، ساخت تجهیزات فرودگاهی و ساخت تجهیزات جانبی هواپیما.جهت اطلاع از قیمت قالب تزریق پلاستیک کلیک نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا