icon phone

افزایش ۸ درصدی مصرف صنعت مادر در کشور

صنعت مادر

کارشناسان بازار، از صنعت فولاد به عنوان «صنعت مادر» یاد می‌کنند؛ به این جهت که یکی از نیازهای مهم و اساسی برای توسعه کشورها محصولات فولادی است که موجب پویاتر شدن اقتصاد آنها می‌شود.
به گزارش واحد روابط عمومی فولاد حامیران؛ بیشتر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در زمینه تولید و مصرف فولاد رتبه‌های بالایی دارند. به گونه‌ای که میزان سرانه مصرف فولاد در هر کشوری نشان دهنده میزان توسعه صنعتی آن کشور است، بنابراین متناسب با افزایش مصرف محصولات فولادی می‌توان گفت که اقتصاد کشورها تا چه اندازه پویاتر خواهد بود.
سال‌هاست که روند تولید فولاد در کشورهای جهان روند افزایشی به خود گرفته و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. طبق آمار اعلامی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، محصولات فولادی در کشور ما، طی فروردین ماه امسال نسبت به فروردین ماه سال گذشته از افزایش ۸ درصدی برخوردار بوده‌است.
آنگونه که در این آمار نمایان می‌شود؛ کشور ما، در نخستین ماه سال ۱۴۰۰، یک میلیون و ۵۲۱ هزار تن انواع محصولات فولادی از قبیل تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی، انواع ورق و غیره مصرف داشته؛ به گونه‌ای که در حالت مقایسه با سال گذشته، یک میلیون و ۴۱۰ هزار تن فولاد در کشور مصرف شده‌است.
همچنین طبق اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در زمینه شمش فولادی در ماه فروردین امسال، دو میلیون و ۲۳۹ هزار تن اسلب، بیلت و بلوم در کشور مصرف شده که سال گذشته دو میلیون و ۱۰۱ هزار تن مصرف داشته که نشان می‌دهد از رشد هفت درصدی برخوردار بوده است.
واحد روابط عمومی شرکت فولاد حامیران

مقالات بیشتر

اسکرول به بالا