خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

قیمت فولاد ساختمانی

فولاد ها بر اساس کاربرد به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که بزرگ ترین دسته بندی آن از لحاظ تنوع و حجم مبادلات در بازار، فولادهای ساختمانی می باشد.
مهم ترین ویژگی در فولاد های ساختمانی (ساده کربنی) استحکام بالای آنها می باشد، این استحکام به میزان کربن در عناصر آلیاژی سازنده این فولاد بستگی دارد، بهتر است بدانید هرچه درصد میزان کربن بیشتر باشد استحکام فولاد بیشتر، مقاومت به سایش بالاتر و شکل پذیری آن کم تر است.

اشکال مختلف فولاد ساختمانی

فولاد ساختمانی st37

اشکال مختلف فولادساختمانی عبارتند از نبشی، ناودانی، تیرآهن، میلگرد، انواع ورقه‌ها و غیره. در ادامه برخی از آن‌ها را به‌طور مختصر بررسی می‌کنیم. 

نبشی
نبشی‌ها با دو بال با زاویه‌ی نود درجه به هم متصل‌اند. اگر اندازه‌ی بال‌ها باهم مساوی باشند، نبشی بال مساوی نامیده می‌شوند. اگر هم باهم نامساوی باشند، نبشی بال نامساوی نامیده می‌شوند. نبشی‌ها معمولا در کف استفاده می‌شوند.
تیرآهن
تیرآهن‌ها به دو دسته‌ی H شکل و I شکل تقسیم می‌شوند. استانداردهای مختلفی برای آن‌ها تعریف شده‌است و کاربرد زیادی دارند.
ناودانی
ناودانی‌ها هم دو دسته‌ی U شکل و C شکل دارند که تفاوت آنها در ضخامت می‌باشد. ضخامت U شکل‌ها در ابتدا و انتها ثابت است، ولی ضخامت C شکل‌ها ثابت نیست و از ابتدا به انتها بیشتر می‌شود.
سپری
سپری‌ها مقطع T شکل دارند. درواقع یک بال و یک جان داریم. شکل ظاهری سپری‌ها این امکان را می‌دهد تا در کاربردهای متفاوتی از آن‌ها استفاده کنیم.
ورق
ورق‌ها برحسب روش تولید دو شکل ورق سیاه و ورق روغنی دارند. ورق سیاه حاصل نورد گرم و ورق روغنی حاصل نورد سرد می‌باشد. قیمت، شکل ظاهری و کاربرد این دو تفاوت زیادی دارد. ورق های روغنی دارای ظاهری بهتر نسبت به ورق سیاه بوده و سطح روی آن کاملا براق و تمیز است به همین جهت قیمت ورق روغنی بالاتر از ورق های سیاه می باشد.
میلگرد
میلگردها دو دسته‌ی ساده و آج‌دار دارند. میلگردهای ساده نقش و نگاری ندارند، حاوی کربن پایینی هستند و برای جوشکاری و آهنگری مناسبند. میلگردهای آج دار طبق نقش و نگاری که روی خود دارند، انواع مختلفی دارند و استحکام آن‌ها هم متفاوت است.

خرید فولادهای ساختمانی از شرکت فولاد حامیران

اشکال مختلف فولادهای ساختمانی در شرکت فولاد حامیران موجود می‌باشد. به دلیل نوسانات قیمت، شما عزیزان می‌توانید برای مشاوره، دریافت قیمت روز فولادهای ساختمانی و خرید آن‌ها، با همکاران ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 8 رای

نظرات کاربران

بازگشت