خط ویژه
خــط ویــژه
021-63511

 

قیمت فولاد ساختمانی

فولاد ها بر اساس کاربردی که دارند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که بزرگ ترین دسته بندی آن از لحاظ تنوع و حجم مبادلات در بازار، فولادهای ساختمانی می باشد.
مهم ترین ویژگی در فولاد های ساختمانی (ساده کربنی) استحکام بالای آنها می باشد، این استحکام به میزان کربن در عناصر آلیاژی سازنده این فولاد بستگی دارد، بهتر است بدانید هرچه درصد میزان کربن بیشتر باشد استحکام فولاد بیشتر، مقاومت به سایش بالاتر و شکل پذیری آن کم تر است. 

 

اشکال مختلف فولاد ساختمانی

فولاد ساختمانی st37

محصولاتی که از این فولاد تولید می شود عموما به شکل نبشی، ناودانی، تیرآهن، میلگرد، انواع ورقه ها و غیره می باشد. در ادامه برخی از آن ها را مختصر بررسی می نماییم.

ورق:
ورق ها به دلیل روش متفاوتی که در تولید دارند به دو شکل سیاه و روغنی در بازار موجود می باشند که ورق سیاه از نورد گرم و ورق روغنی از نورد سرد تولید می گردد، دمای پایین ورق های روغنی باعث می شود شکل پذیری بهتری داشته باشد.
 همچنین ورق های روغنی دارای ظاهری بهتر نسبت به ورق سیاه بوده و سطح روی آن کاملا براق و تمیز است به همین جهت قیمت ورق روغنی بالاتر از ورق های سیاه می باشد.

میلگرد:
میلگرد ها از نظر شکل ظاهری به دو دسته ساده و آجدار تقسیم می شوند، A1 میلگرد ساده ی بدون آج است که به دلیل درصد کربن پایین، بسیار برای جوش کاری مناسب می باشد. 
میلگرد های A2  تا A4  در دسته میلگردهای آج دار بوده و هرکدام دارای آج هایی با شکل مختلف با میزان استحکام متفاوت هستند به همین دلیل قیمت میلگرد آجدار هم ثابت نبوده و بهتر است جهت اطلاع از قیمت روز میلگرد در بازار با شرکت های فروش فولاد تماس بگیرید.

پروفیل:
پروفیل ها از نظر روش تولید (نورد سرد و نورد گرم)، جنس آلیاژ به کار رفته، میزان استحکام و... با یک دیگر متفاوت می باشند. این تفاوت ها باعث می شود قیمت پروفیل در بازار متغیر باشد.
پروفیل های حاصل از نورد گرم به شکل شمش فولادی تولید شده و قوطی شکل است و محصولات حاصل از نورد سرد با استفاده از خم کردن و پرس ورق های فولادی تولید شده و برای کارهای سبک ساختمانی همچون ساخت چهارچوب درب استفاده می گردد.
 شما می توانید جهت کسب مشاوره و اطلاع از قیمت آهن و انواع فولاد های آلیاژی با کارشناسان فروش شرکت فولاد حامیران  تماس بگیرید.
 

امتیاز به این مطلب:
امتیاز: 5 از 5 - 7 رای

نظرات کاربران

بازگشت