logo
شرکت حامی آلیاژ آسیا (فولاد حامیران)
02163511
02162846000
logo

نحوه براق کردن ورق استیل

نحوه براق کردن ورق استیل

براق کردن ورق استیل یک فرآیند دگرگون کننده است که زیبایی و دوام مواد را افزایش می دهد و آن را نه تنها از نظر بصری جذاب می کند بلکه در برابر خوردگی نیز مقاوم است. این راهنمای جامع شما را در فرآیند گام به گام دستیابی به یک پرداخت صیقلی بر روی ورق های فولادی راهنمایی می کند و نتیجه حرفه ای و با کیفیت بالا را تضمین می کند. با مطالعه این مقاله  و مقاله ورق استیل چیست؟ می توانید اطمینان حاصل کنید که همه نحوه براق کردن ورق استیل، تمیز کردن و نگهداری آنها را می‌دانند.

مواد و اقدامات ایمنی براق کردن ورق استیل

قبل از فرآیند پولیش، مواد لازم را جمع آوری کنید

  • کاغذ سنباده یا لنت های ساینده (از دانه های درشت تا ریز)
  • جلا دهنده فلز یا ترکیب ساینده
  • پارچه های نرم یا پدهای پولیش
  • عینک های محافظ
  • ماسک گرد و غبار
  • دستکش کار

ایمنی در طول فرآیند پرداخت بسیار مهم است. از تهویه مناسب در محل کار خود اطمینان حاصل کنید و از عینک ایمنی، ماسک گرد و غبار و دستکش کار استفاده کنید تا از ذرات فلزی و ترکیبات پولیش محافظت کنید.

جهت اطلاع از قیمت فولاد زنگ نزن 304 کلیک نمایید.

مراحل براق کردن ورق استیل

براق کردن استیل برای ماندگاری بیشتر محصولات و افزایش دوام ضروری است. در راهنمای سه مرحله ای ما با نکات مفید و پاسخ به سوالات متداول، به بررسی نحوه صیقل دادن فولاد ضد زنگ قیمت زیر ادامه دهید.

براق کردن استیل

آماده سازی ورق استیل

در فرآیند پولیش انواع ورق فلزی، اولین گام این است که ورق ها را تمیز کنید تا برای صاف کردن یا سنباده زدن آماده شوند. در این مرحله روی رفع نقاط آسیب دیده یا ناهموار تمرکز کنید. این نقاط، اگر دست نخورده باقی بمانند، می‌توانند منجر به بدشکل شدن محصولات در مرحله مصرف‌کننده نهایی شوند. اطمینان از انجام این مرحله قبل از هر چیز، توجه به جزئیات را بهبود می بخشد و تضمین می کند که ورق مطابق با آن تکمیل شده است.

چگونه مناطق آسیب دیده را تعمیر کنیم

اگر فلزی دارید که لکه‌دار است، دارای لکه‌های ناهموار است و ممکن است دارای خوردگی باشد، کار بیشتری دارید. این نواحی می توانند محصول نهایی را تحت تأثیر قرار دهند، بنابراین مراقبت از آنها در ابتدا بسیار مهم است. با استفاده از برس شن 80 تا 120، روی مناطق ناهموار بروید. ممکن است بخواهید برای بار دوم این کار را انجام دهید تا مطمئن شوید که آن را صاف کرده اید و از شر لکه ها خلاص شده اید.

چگونه استیل را تمیز کنیم

هنگام تمیز کردن فلز، قبل یا بعد از کار بر روی قطعات ناهموار یا آسیب دیده، مطمئن شوید که لوازم مناسب را در اختیار دارید. فهرست موجودی شما باید شامل یک آسیاب – یک بافر و پد، استون، اسفنج – مطمئن شوید که اسفنج‌ ها نرم هستند – ترکیب صیقلی و سرکه سفید. هر موردی که نیاز دارید هدفی دارد، مانند استون. شما از استون برای از بین بردن رسوبات چسبنده استفاده می کنید – این کار بسیار شبیه الکل است.

هنگام پاک کردن سطح با آب و صابون، ابتدا از اسفنج استفاده کنید تا محل را خیس کنید، سپس صابون و زباله ها را با یک پارچه پاک کنید. تا زمانی که ورق کاملاً خشک نشده است شروع به صاف کردن نکنید.

جهت اطلاع از سختی فولاد vcn 200 کلیک نمایید.

صاف کردن ورق ها

از خشک بودن ورق ها اطمینان حاصل کنید. صبر نکردن تا خشک شدن سطح می تواند فینیشر مورد استفاده در مرحله نهایی را لکه دار کند و درخشندگی بی درخشش را به همراه داشته باشد. به جای پرداخت صاف، لکه گیری ممکن است شبیه چرخ های سوزنی در پایان فرآیند تمیز کردن باشد. پس صبر کنید تا سطح خشک شود، سپس این فرآیند را شروع کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره لوله ها می توانید به مقاله لوله مانیسمان چیست مراجعه نمایید.

پولیش ورق استیل

آیا صاف کردن استیل ضروری است

اگر می خواهید فولاد ضد زنگ برای حفظ درخشش زیبایش، صاف کردن آن ضروری است. اگر هدف روزانه حفظ ظاهری براق و آینه مانند باشد، این مرحله همیشه ضروری است. بگویید که تمام تعمیر و نگهداری برای حفظ فولاد ضد زنگ استفاده از روغن است. در حالی که روغن کمک می کند، خشک می شود و به سرعت ساییده می شود، که منجر به تجمع مداوم باقی مانده در شکاف ها می شود.

برای جلوگیری از بروز مشکلات مداوم، به جای استفاده از روغن روی تمام سطوح فولادی ضد زنگ در ساختمان، عادت روزانه خود را به صاف کردن ایجاد کنید. در حالی که انجام این کار ممکن است سخت باشد، در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا در حال حاضر و در آینده روند صاف کردن را راحت تر کنید.

صیقل دادن ورق ها

صیقل دادن بخش سرگرم کننده است و به اندازه له کردن سخت نیست. تنها چیزی که نیاز دارید دو دست خودتان یا چرخ کوبنده دیگری است. استفاده از دست‌ها یا چرخ یا پد می‌تواند کارهای پایانی را به قطعه شما برساند. پولیش ماشینی و پولیش دستی دو تا از بهترین روش ها برای تمیز کردن ورق های فولادی ضد زنگ هستند.

جهت اطلاع از لوله گوشتدار mo40 کلیک نمایید.

پولیش ماشینی

این فرآیند شامل صاف کردن است. از آنجایی که قبلاً در مرحله دوم انجام شده است، برای تجزیه و تحلیل سطح زمان بگذارید. آیا عیوب را نشان می دهد، مانند یک رگه یا نقطه ای که کاملاً از دست داده اید؟ پیش بروید و دور دوم را انجام دهید، اما در یک منطقه. اگر چندین مکان را از دست دادید، کار را تقسیم کنید و هر بار روی یک مکان تمرکز کنید.

تکرار مجدد با چرخ یا پد جدید می تواند به بهبود مهارت شما در ساختن سطح صاف تر دفعه بعد کمک کند. اگر صاف کردن کاری نیست که می خواهید انجام دهید، به جای آن پولیش دستی را امتحان کنید. این روش به همین خوبی جواب می دهد، اما شما از پارچه و دست خود استفاده می کنید.

پولیش دستی

پولیش دستی فرآیندی است که باید در جیب پشتی خود نگه دارید. این روش به شما اجازه می دهد تا دستان خود را به معنای واقعی کلمه کثیف کنید. با این حال، تمیز کردن با دست ممکن است برای قطعات بزرگتر مانند ورق های سقف بلند یا تابلوها مناسب نباشد. این روش را برای پروژه های کوچکتر، مانند لوازم خانگی یا قطعات ماشین، کنار بگذارید.

پولیش استیل

مزایای براق کردن ورق استیل

در بسیاری از زمینه ها که از استیل استفاده می شود، کارگران صنعت ممکن است ندانند چرا محصولاتشان درخشش خود را از دست می دهند. دلیل اینکه فولاد ضد زنگ درخشندگی خود را از دست می دهد، سن و عدم نگهداری است. ممکن است یک تناقض به نظر برسد، زیرا فولاد ضد زنگ قرار است یک ماده کم تعمیر و نگهداری باشد که کارهای روزانه شما را کاهش می دهد. با این حال، حفظ درخشش آن حتی با افزایش سن هنوز ضروری است.

جهت اطلاع از قیمت ورق آجدار فابریک کلیک نمایید.

پولیش لکه های ناخواسته، باقی مانده ها و سایر آلاینده هایی را که کمتر کسی می تواند ببیند، از بین می برد.

زیبایی شناسی اولین چیزی است که تجار در محصولات خود به دنبال آن هستند. آنها می خواهند که هر قطعه دارای پیچیدگی باشد که چندین دهه دوام داشته باشد. باید یک قطعه جاودانه باشد که چشم را به خود جلب کند.

پولیش خوردگی را از بین می برد. در حالی که فولاد ضد زنگ دارای کروم است که مقاومت در برابر خوردگی را افزایش می دهد، اما همچنان زنگ می زند. جلا دادن فلز اغلب منجر به افزایش شانس خوردگی کمتر می شود.

جهت اطلاع از خرید لوله مانیسمان کلیک نمایید.

نتیجه

براق کردن ورق استیل فرآیندی ارزشمند است که نه تنها جذابیت بصری مواد را بهبود می بخشد، بلکه مقاومت آن را در برابر خوردگی نیز افزایش می دهد. با پیروی از این دستورالعمل های گام به گام و انجام اقدامات احتیاطی لازم، می توانید به نتایجی با کیفیت حرفه ای دست پیدا کنید و ورق های فولادی خود را برای طیف وسیعی از کاربردها، از پروژه های تزئینی گرفته تا مصارف صنعتی، مناسب کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا